بجای اصولگرا و اصلاح طلب بگوییم : یبوست گرا و اسهال طلب !اگر با دقت به دو جریان درون حکومتی اصلاح طلب و اصولگرا نگاه کنیم به روشنی میبینیم که ورودی ( خوراک ) هر دوی اینها همان اسلام و انقلاب و امام و قانون اساسی جمهوری اسلامی و ... است و تنها تفاوتشان با یکدیگر در همان بحث خروجی ( یا مدفوع نظام ! ) است که جریان اصلاح طلب میگوید باید شل و آبکی برینیم و اصولگرایان میگویند نخیر باید سفت و قالبی برینیم !

توجیه اصلاح طلبان برای شل و آبکی ریدن این است که خوارک نظام ( اسلام و انقلاب و امام و قانون اساسی ) برای دستگاه گوارش نظام ( امت حزب الله ) سنگین است و پس بیاییم فرایند گوارش را سریع و آسان انجام دهیم تا هم به دستگاه گوارش نظام فشار نیاید و هم مقعد نظام بتواند این مدفوع را راحت تر دفع کند !

اما اصولگرایان میگویند ما این خوراک نظام را به این راحتی ها بدست نیاورده ایم که سریع بخوریم و سریع هضم کنیم و راحت هم برینیم ! ما باید این خوراک را با اشتها و لذت بخوریم و بگذاریم در دستگاه گوارش نظام آرام آرام هضم و جذب و آبگیری شود و سپس بصورت سفت و قالبی برینیم ! و تازه ، این سنـــده رو هم باید یک جایی برینیم که همه ببینند و بفهمند که نظام ان کلفت است !

خب ، حالا که همه فهمیدیم تنها تفاوت اصلاح طلبان و اصولگرایان در نوع و نحوه ریدن است و نه در نوع خوراک و غذا ، بهتر است آنها را با اسم واقعیشان نام ببریم یعنی اسهال طلب و یبوست گرا !0 نظرات: